YURTDIŞI FAALİYETLERİ

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

YURTDIŞI FAALİYETLERİ

Türkiyenin konumu ve tarihi itibarı ile önemi tartışılmaz. Gerek tarhin bize yüklediği misyon gerekse ecdadımızın mirası olan değerlerimiz, hizmetlerimizi sadece bir yerde değil dünyaynın bir çok noktasınıda bizler için hedef koymuştur. Hadisi Şerifte Peygamber Efendimiz(sav) “Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.”Buharî, Edeb 27; Müslim, Birr 66 buyurmaktadır.

Bizlerde gücümüzün yettiği kadar yurt dışınada hizmet görütrmekteyiz. Yurt dışı çalışmaları konusunda Uluslararası Gökkubbe Derneği ile ortaklaşa çalışılmakta ve organizasyonlar istişareli bir şekilde yürütülmektedir. Özellikle Nijerde ki susuzluk, hastalık, yoksulluk gibi temel konularda vakfımız sizlerin yardımlarını kardeşlerimize ulaştırmaktadır. Kuyu açılması, sağlık ocağı inşaası ve okul yapımı gibi bir toplumun olmazsa olmaz temel ihtiyaçları sizlerin sayesinde gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca Gazze gibi kanayan bir yaramız olan konularda da vakfımız organizasyonlar düzenlemiş yetkili merciler aracılığı ile sizlerin yardımının ulaşması konusunda çalışmalar yapılmış ve yapılmaktadır.

Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!