EĞİTİM FAALİYETLERİ

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

EĞİTİM FAALİYETLERİ


Hâlihazırda aktif kuran kursları, öğrenci evleri, öğrenci misafirhanesi ve yaptığı programlar ile eğitim faaliyetleri yürütülmektedir. Vakfımız, milli ve manevi değerlerine sahip farklı branşlarda üniversite öğrencilerine yurtlarda barınma imkânları sağlamakta, burs temin etmeye çalışmaktadır. Vakfımız, modern toplum düzeninde, dünya ve ahiret dengesini gözeten, millî ve manevî değerlerine bağlı, ilim yolunda nesiller yetiştirebilmek amacıyla ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine yönelik öğrenci konukevi hizmetlerine devam etmektedir. 

Kuranı kerimin nesillerimize öğretilmesinde ve anlaşılmasında Kur'an kursları büyük bir öneme sahiptir. Kurs hizmetleri kapsamında erkek ve kız çocuklarımız, Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okumasını öğrenme ve anlama gücü elde etmeleri hedeflenmektedir. Bu kurslarda, İslam'ın temel esaslarını öğrenme, dua ve sureleri ezberleme, millî ve manevî değerleri kazanma, Hz. Peygamber (s.a.v)'in örnek hayatını öğrenerek ahlaki davranışlar sergileme imkânları da elde edilebilmektedir.

Vakfımızın desteği ile faaliyet gösteren SEV Çocuk ve SEV Şehbal'de 100 fazla öğrencimiz hizmet almaktadır. Vakfımızın destek verdiği SEV Çocuk ve SEV Şehbal'de gençlerimizin sosyal, sportif, ahlaki ve kültürel ihtiyaçlarını göz önüne alarak onların keyifli vakitler geçirebilecekleri, bu sırada da karakterlerini geliştirebilecekleri, teknolojik ve sportif olanakların sunulmaya çalışıldığı nezih mekânlardır. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak yaz aylarında yaz okulları düzenlenmektedir. Camimizde ve kurumlarımızda Kur'an-ı Kerim ve Temel Dinî Bilgiler eğitimi verilen yaz okullarında öğrenciler ayrıca sosyal, sportif aktivitelerle keyifli zaman geçirirken, tarihi şehirleri, dini ve kültürel mekânları da ziyaret ederek milli medeniyet bilinci elde etmektedirler.

Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirme gayesi taşıyan, dinine, vatanına, insanlığa hayırlı, özgüvenli, becerikli, güzel ahlaklı liderler yetiştirmek için izcilik alanında faaliyet gösteren Genç Gelenek Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, vakfımızın birlikte hizmet yürüttüğü bir diğer sivil toplum kuruluşudur.

Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!