GIDA BANKACILIĞI

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

GIDA BANKACILIĞI


AYNİ ve NAKDİ YARDIMLAR

Yapılan nakdi yardımlar başta yetim aileler, şehit aileleri, geçim sıkıntısı olan aileler, muhacir aileler 12 ayrı Kur'an kursu, yükseköğrenim öğrencilerine bur ve öğrenci evlerinin temel gıda ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Vakfımız ödeme zorluğu çeken ailelere elektrik, su, doğalgaz faturalarına destek olmaktadır. Detaylı araştırma yapıldıktan sonra aranan şartları barındıran ailelere zora düşmemeleri için kira yardımı yapılmaktadır.

Vakfımız verdiği ayni yardımlarda ise; içerisinde Et, Çay, Peynir, Zeytin, Şeker, Nohut, Kuru Fasulye, Pirinç, Bulgur, Salça, Ayçiçek Yağı, Makarna gibi birçok temek gıdanın içerinde bulunduğu gıda paketleri alanında uzman gönüllü ekiplerimiz tarafından belirlenen ailelere düzenli olarak her ay verilmektedir. Ayrıca hayır sahipleri tarafından verilen giysi ve ayakkabı yardımları bayramlardan önce yılda 2 defa, yıl içerisinde de ihtiyaç duyulduğu durumlarda dağıtılmaktadır. Kış ayı öncesinde ve kış ayı içerisinde soba dağıtımı yapılmaktadır. 

Vakfımız gıda bankamız kurban bayramında yurtiçi ve yurtdışı kesilen vacip kurbanlara ve yıl içerisinde bağışlanan Adak, Şükür, Akika gibi kurbanların kesimine aracılık etmektedir. Kesilen kurbanlar 2kg paketlerde soğuk hava depolarımızda saklanmaktadır. Yıl içerisinde temel gıda maddeleri ile birlikte verilmektedir. Yıl içerisinde Kur'an kursunda talebe yetiştiren kurumlarımıza buradan et yardımı sağlanmaktadır. Adak, Şükür, Akika gibi nafile kurban kesimlerini yılın her günü çalışma saatleri içerinde ister başında bunarak ister vekâlet yolu ile İslami usullere uygun vaziyette yaptırabilirsiniz

Gıda bankamızda kullanılabilir durumda olan 2.el eşyalarda değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibinin evinde yapılan kontrollerden sonra vakfa bağış yapılan 2. el eşyalar durumun mahiyetine göre adrese sevk edilmektedir. Ve şuana kadar 1000'den fazla ailenin ev eşyası karşılanmıştır. Telefon ile bildirildiğinde vakfımız eşyaları evden de almaktadır.

 

Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!