KÜLTÜREL HİZMETLER

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

KÜLTÜREL HİZMETLER


Vakfımızın ait kuran kursları, öğrenci evleri, öğrenci misafirhanesinde kalan lise ve üniversite öğrencileri olmak üzere halkımızın medeniyetimizi ve kültürümüzü yakından tanımasına yardımcı olmak için eğitim ve kültür programları ile konferans, seminer, panel, sempozyum ve anma programları düzenlemekte; mübarek gün ve geceleri ihya etmektedir. 

Her yıl öğrenci veya eğitimcilerin katılımıyla çeşitli illerde gezi ve programlar tertiplenmektedir. 

SEV Çocuk ve SEV Şehbal'de günün anlam ve önemine istinaden konferanslar, paneller, kutlu doğum programları tertip edilerek alanında uzman eğitimci ve konuşmacılar ile programlar düzenlenmektedir. Hediyem kur'an temalı kampanya düzenlenmiş ve 600 adet kuran Tel Abyad bölgesine gönderilmiştir. Aktif Hekimler Derneği işbirliği ile geleneksel toplu sünnet organizasyonu  ve Sev Çocuk bünyesinde yüksek katılımlı çocuk şenliği düzenlenmiştir.

Yapılan vakıf hizmetlerinin finanse edilmesine destek olmak maksadı ile yüksek katılımlı  kermesler düzenlenmektedir. 

Vakfımız kültürel zenginliğimizin tekrar gün yüzüne çıkması ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatılabilmesi için çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Sami Efendi Vakfı Yayınları adı altında Prof.Dr.Ethem Cebecioğlu hocamızın iki kitabi yayımlanmıştır. Önümüzdeki günlerde bu yayın yelpazemizi genişletmeyi planlamaktayız.
 

Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!