KONTEYNER KENTTE YAŞAM BAŞLADI

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

KONTEYNER KENTTE YAŞAM BAŞLADI

Sami Efendi Vakfı olarak Elbistan’daki depremzedeler için Yeşilyurt Mahallesi’nde toplam 66 konteynerden oluşan bir geçici yaşam alanı kurdu. Bünyesinde kreş, çamaşırhane gibi birimleri de barındıran konteyner kentte kalacak depremzedelere, anahtarları törenle teslim edildi.

Anahtar teslim töreni, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sami Efendi Vakfı Müdürümüz Sayın Ömer Faruk Özkul, 6 Şubat’taki depremden sonra yapılan faaliyetleri anlattı;

Vakfı Müdürümüz Sayın Ömer Faruk Özkul “Hayırseverlerimizin katkıları ile bu yardımları gerçekleştiriyoruz. Konteyner kent kurulması noktasında da Elbistan Belediyesi’nin tahsis ettiği bölgede çalışmalarımızı tamamladık. Cenabı Allah’a bu nimeti tattırdığı için şükrediyoruz. Biz sadece vesile olduk. Hayırsever kardeşlerimizin hayırlarının buraya yönlendirilmesine vesile olduk. Bu arazi, devletimiz tarafından tahsis edildi. Elbistan Belediye Başkanımız da altyapısı noktasında destek oldu. Depremin ilk gününden itibaren vakfımız burada mutfak ve yardım faaliyetlerine başladı. Bu güzel neticeye hep beraber ulaştık. Vesile olanlara teşekkür ediyoruz. Biz bu hizmeti, bir teşekkür bekleme niyetiyle yapmadık. Biz bu hizmeti, başımıza gelmesinden endişe ettiğimiz hesabımız kolaylaşsın ve Allah’ın rızası için yaptık” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de; “Şehrimiz, 6 Şubat’taki depremin ikincisinin merkez üssüydü. Çok sayıda binamız yıkıldı. Depremzede hemşerilerimiz için geçici yaşam alanları oluşturuluyor. Burası geçici olacak. TOKİ’nin kalıcı konut inşaatları hızla sürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlanacak. Bu yaşam alanının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf Galerisi için...


Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!