YURTİÇİ ADAK KURBAN

Hayır Sahiplerinden, İhtiyaç sahiplerine...

YURTİÇİ ADAK KURBAN

Sami Efendi Vakfı, adak, akika, şükür vb. kurbanların kesiminde, haftanın yedi günü, hizmet vermektedir. Detaylı bilgi : 0.312 336 9954..


Kurbanlarınızı, Sami Efendi Vakfı’nda sağlığa uygun ortamlarda, başında bulunarak veya vekalet usulü ile ehil kasaplar eliyle kestirme imkanı mevcuttur. Detaylı bilgi : 0.312 336 9954..Yurt içi adak kurban fiyatları kurbanlıkların cinsine ve büyüklüğüne göre değişmektedir.


Kurban Allah’a şükrümüzün bir ifadesidir. Bu nedenle kurban kesmekten maksat Allah’ın hatırlanması ve zikredilmesidir. Zira bizim varlık gayemiz Allah’ı bilme, tanıma ve O’na yaklaşmaktan ibarettir. Kurban, Allah Teala’nın bize verdiği sağlık, sıhhat ve maddi imkanların bir şükran ifadesi olmak üzere O’nun rızasını kazanmak için kesilir. Bunun için niyetimiz çok önemlidir. Çünkü Allah “Kurbanların ne etleri ne kanları Allah’a ulaşır. Allah’a ulaşan sizin takvanız, kalbi duygunuzdur” (Hac Suresi, 37. ayet ) buyurmaktadır.


Sami Efendi vakfında kestiğiniz kurbanların etleri her ay düzenli olarak  dağıtılan erzak paketleri içinde  yurtiçi ihtiyaç sahibi ve muhacir ailelere verilmektedir.

Sami Efendi Vakfı

Menü

Takip Edin!